top of page
  • Zdjęcie autoraSzymon Kaźmierczak

HVLA - Manipulacje Krótkodźwigniowe, kurs w KrakowieW dniach 6-8.01.2023 uczestniczyłem w kursie "HVLA - Manipulacje Krótkodźwigniowe". Wymagające szkolenie pod względem języka (było prowadzone w języku angielskim z udziałem tłumacza) oraz ogromu materiału.


To moja kolejna wizyta w Krakowie i prawdopodobnie nie ostatnia (piękne miasto w którym organizuje się sporo kursów specjalistycznych). Pierwszy moduł, który trwał trzy dni poprowadził instruktor z Belgii, Jöreg Pauwels. Prowadzący jest absolwentem Uniwersytetu Lowańskiego w Belgii na kierunku Fizjoterapia, jest też dyplomowanym osteopatą, który prowadzi szkolenia na całym świecie, w Polsce prowadzi szkolenia HVLA oraz jest wykładowcą w szkole osteopetii w Warszawie FICO-MUM.


Jöreg Pauwels
Jöreg Pauwels

Czego się nauczyłem?


Zdecydowanie przekonałem się, że manipulacje to nie „nastawianie kręgosłupa”, byle „chrupnęło”, a jak się okazuje to bardzo bezpieczne techniki, które przy odpowiedniej pozycji i technice można wykonać manipulację w środkowym zakresie ruchu i jest to bardzo bezpieczne, a co najważniejsze skuteczne w terapii.


Duża dawka wiedzy z dziedziny diagnostyki różnicowej oraz anatomii funkcjonalnej. Już nie mogę się doczekać jak zacznę wprowadzać poznaną wiedzę w pracę z pacjentami.


Zobacz kilka zdjęć z kursuComentários


bottom of page